BLOG

2026 Top 18 Etichetă privată Producători de protecție solară-Banner

(2026 Clasament)Top 18 Producători de protecție solară privată din întreaga lume

Rang
Numele Companiei
Țară
Data
Certificare
MOQ
1
Sursa Pură
USA🇺🇸
1995
CGMP, FDA
5,000-20,000 unități
2
Ausmetice
China🇨🇳
1998
ISO 22716, GMPC
FDA înregistrat, FedEx
Audituri terțe
5,000-10,000 unități
3
Veganicskn
Australia🇦🇺
2020
TGA, FDA înregistrat
1,100 unități
4
BO International
India🇮🇳
2014
ISO 9001:2015, GMP
FDA înregistrat, Deranjat
1,000 unități
5
Solesence
USA🇺🇸
2025
ISO 14001:2015, CGMP
2,500 unități
6
NF Skin
USA🇺🇸
2003
Înregistrat în FDA, GMPC
1 unitate
7
Viteză pură
USA🇺🇸
/
FDA OTC, Recif-sigur
/
8
Copil sălbatic
Australia🇦🇺
/
TGA, FDA, GMP
/
9
Sănătate în linie & Frumuseţe
Australia🇦🇺
1997
ISO 22716:2007
3,500 unități
10
Carasalab
Spania🇪🇸
1930
Reglementări privind siguranța UE
50 litri
11
Etichetă privată australiană
Australia🇦🇺
/
ISO 9001:2015,
ISO 45001:2018
/
12
Proiecte ANC
Australia🇦🇺
2012
GMP
50kg
13
Linco Care
UK🇬🇧
1979
ISO 22716, Halal,
ISO 14001, Deranjat
/
14
Cosmawax
Spania🇪🇸
/
ISO 9001, ISO 22716
ISO 14001, ISO 50001
10.000 unități
15
Inovați 8 bine
Irlanda🇮🇪
2007
ISO 22716
10,000 unități
16
Soluție cosmetică
USA🇺🇸
1991
ISO 22716,
FDA înregistrat
500 uints
17
Produse Mana
USA🇺🇸
1975
GMP, FDA OTC
1,000 unități
18
Colmar
USA🇺🇸
1993
ISO 22716
/

Cuprins

eu. Introducere

Pe piața de piele ultra-competitivă, A avea un partener de protecție de protecție la etichetă privată de încredere, poate face sau rupe succesul mărcii tale. Produsele de protecție solară sunt reglementate, tehnic, și necesită o testare strictă - ceea ce înseamnă că aveți nevoie de un producător cu expertiză dovedită în formularea SPF, respectarea reglementărilor, și serviciile de la cheie OEM/ODM. În aceasta 2026 ediţie, Am compilat partea de sus 18 Producători de protecție solară privată din întreaga lume, concentrându -se exclusiv pe cei cu capacități puternice de îngrijire a soarelui. Aceste companii oferă soluții end-to-end (din r&D și formularea la ambalaje), Țineți certificări cheie (ca ISO 22716 și GMP), și au experiență exportând la nivel global cu produse care întâlnesc FDA, UE, și alte standarde internaționale. Fie că sunteți în căutarea de protecție solară minerală sigură de recif, Loțiuni cu spectru larg, sau formate inovatoare SPF, Această listă vă va ajuta să găsiți un partener de producție fiabil pentru a vă ridica marca.

II. Top 18 Producători de protecție solară cu etichetă privată (2026 Ediţie)

Mai jos profilul 18 dintre cei mai importanți producători de protecție solară din lume din lume. Pentru fiecare, Observăm țara de origine, Anul stabilit, Certificări cheie, Și ce îi face să iasă în evidență. Aceste companii au dovedit înregistrări în producerea de protecții solare pentru diverse mărci - de la linii de piele boutique la mărci globale. Fiecare aduce puncte forte unice în ceea ce privește expertiza în formulare, capacitate, și servicii.

1. Sursa Pură

Etichetă privată Self Tanner Producători 14

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 1995
  • Țară & Oraș: Florida, STATELE UNITE ALE AMERICII
  • Cu peste trei decenii de experiență, Pure Source oferă o gamă completă de servicii, inclusiv dezvoltarea produsului, formulare, umplere, ambalaj, testarea, și fabricație. Experiența lor se întinde pe o gamă diversă de produse precum creme, lotiuni, lichide, geluri, spray -uri, capsule, și patch -uri.

🧪 Certificari & Conformitate

Calitatea și conformitatea sunt în fruntea operațiunilor Pure Source. Compania este certificat CGMP și operează Facilități inspectate de FDA, Asigurarea respectării standardelor stricte de fabricație.

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

Pentru Ambalaj standard, cel Cantitatea minimă a comenzii (MOQ) începe de la aproximativ 5,000 unități. in orice caz, pentru Ambalaj personalizat, care oferă componente unice care consolidează identitatea mărcii, MOQ -ul crește de obicei în jurul valorii 20,000 unități, însoțit de un timp mai lung.

2. Ausmetice

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 1998
  • Țară & Oraș: Guangzhou, China
  • Ausmetics Daily Chemicals (Guangzhou) Co., Ltd. este o companie de producție de produse cosmetice OEM/ODM din Australia, situată în districtul de dezvoltare economică și tehnologică Guangzhou, Guangdong, China. Cu peste 20 Ani de experienta, Compania este specializată în cercetare, dezvoltare, și fabricarea produselor de îngrijire personală.
  • Ausmetics și-a dezvăluit cel mai recent Cremă solară SPF învelită în mătase 50+, Inovații PA+++ la Cosmoprof Asia 2023, evidențiind formule avansate care reflectă devotamentul mărcii față de excelență. Formulările lor combină eficacitatea cu beneficiile blânde de îngrijire a pielii. Prin parteneriatul cu Ausmetics, mărcile pot accesa asistență cuprinzătoare pe tot parcursul procesului de producție, inclusiv formularea, designul ambalajului, respectarea reglementărilor, și tendințele pieței. Serviciul lor puternic pentru clienți îi face partenerul preferat pentru cei care doresc să-și extindă gama de îngrijire solară în mod eficient și durabil.

🧪 Certificări & Conformitate

● ISO 22716: Practici cosmetice bune de fabricație
● GMPC: O bună certificare practică de fabricație
● FDA înregistrată: NE. Administrația pentru Alimente și Medicamente
●: Schimbul de date etic al furnizorilor
● Audite terțe: Condus de, B.V., SGS, IFSCC, și Iway (Ikea din Suedia)

📦 Cantitate minimă de comandă (MOQ)

AusMetics oferă opțiuni MOQ flexibile pentru a răspunde diferitelor nevoi ale clienților:
● MOQ standard: 10,000 unități
● Opțiuni flexibile: Clienții pot comanda 2 Skus cu același ambalaj, dar etichete diferite, efectiv 5,000 piese pe produs. Alternativ, Clienții pot comanda 10,000 piese cu opțiunea de a livra prima 5,000 bucăți imediat și restul 5,000 în două luni.

🌍 Prezența pieței

Ausmetics are o amprentă globală, Servirea clienților în peste 30 țări și colaborează cu mai mult de 300 Branduri. Clienții notabili includ:
● Ikea
● H&M
● Disney
● Tesco
Produsele lor sunt disponibile în marile lanțuri de vânzare cu amănuntul și au ajuns peste 10 milioane de utilizatori finali din întreaga lume.

3. Veganicskn

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară-Veganicskn

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 2020
  • Țară & Oraș: Odesa, Australia
  • VeganicSKN care reflectă un angajament de lungă durată față de practicile naturale și durabile. Veganicskn se concentrează pe producerea 100% vegan, organic, și protecție solară în recif, Catering către o cerere din ce în ce mai mare de produse de piele etică și ecologică.

🧪 Certificari & Conformitate

VeganicsKN deține mai multe certificări care subliniază angajamentul său față de calitate și fabricație etică:
● TGA (Administrarea mărfurilor terapeutice) Producător aprobat: Numărul certificatului: MI-2022-LI-08123-1
● Producător înregistrat FDA: ID identificator de stabilire: 3024609429

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

VeganicsKN oferă cantități minime flexibile de comandă pentru a răspunde diferitelor nevoi ale clienților:
● MOQ standard: Pornind de la 1,100 unități
● Custom & Opțiuni de ambalare premium: Disponibil cu MOQ -uri variate
Această flexibilitate permite atât mărcilor emergente, cât și consacrate să colaboreze cu VeganicsKN în mod eficient.

4. BO International

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară International International

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 2013
  • Țară & Oraș: Haryana, India
  • Bo International operează o unitate de producție de ultimă generație care se întinde 40,000 Sq. ft., Echipat cu utilaje și tehnologie avansată. Cu o echipă dedicată de peste 160 angajați, BO International s-a stabilit ca partener de încredere pentru mărci care caută soluții de fabricație cosmetică de înaltă calitate.

🧪 Certificari & Conformitate

BO International aderă la standarde stricte de calitate și deține mai multe certificări:
● ISO 9001:2015
● GMP (Bune practici de fabricație)
● FDA înregistrată
● Auditați de deranj

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

BO International oferă cantități minime flexibile de comandă pentru a răspunde diferitelor nevoi ale clienților:
● MOQ standard: Pornind de la 1,000 unități
● Custom & Opțiuni de ambalare premium: Disponibil cu MOQ -uri variate
Această flexibilitate permite atât mărcilor emergente, cât și consacrate să colaboreze eficient.

5. Solesence

Top 20 Etichetă privată Protecție solară Producători

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 2025
  • Țară & Oraș: Illinois, STATELE UNITE ALE AMERICII
  • Solesence, Inc., cunoscută anterior sub numele de Nanophase Technologies Corporation, a suferit o rebranding în martie 2025 pentru a reflecta mai bine angajamentul său față de inovația în sănătatea pielii. Solésence se concentrează pe dezvoltarea și fabricarea produselor de piele pe bază de minerale care oferă protecție asupra mediului și apel estetic.

🧪 Certificari & Conformitate

Solésence se angajează să mențină standarde ridicate în managementul mediului și siguranța produselor. Compania este certificată la ISO 14001:2015, Standardul internațional pentru sistemele de gestionare a mediului. În plus, Practicile lor de fabricație respectă actualele bune practici de fabricație ale FDA (CGMP), Asigurarea calității și siguranței produsului.

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

Solésence oferă căi flexibile pentru piață, fiecare cu propriul moq:
● Etichetă albă pregătită pe piață: Moq din 2,500 unități
● Etichetă albă personalizată: Moq din 10,000 unități
● Dezvoltare personalizată completă: Moq din 30,000 unități
Aceste opțiuni permit mărcilor să aleagă o cale care să se alinieze obiectivelor lor de dezvoltare a produselor și strategiilor de piață.

6. NF Skin

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară-nfskin

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 2003
  • Țară & Oraș: Florida, STATELE UNITE ALE AMERICII
  • NF Skin este specializată în formularea și producerea de produse de îngrijire a pielii cu etichetă privată, sun care, Produse infuzate cu CBD, și suplimente de wellness. Cu peste două decenii de experiență în industrie, NF Skin oferă servicii cuprinzătoare, de la dezvoltarea produsului până la îndeplinire, Catering atât pentru mărci emergente, cât și consacrate.

🧪 Certificari & Conformitate

Pielea NF funcționează Înregistrat în FDA și Facilități conforme GMP, Asigurarea respectării standardelor stricte de fabricație. Compania oferă certificate de analiză (Cos) de la ISO/IEC 17025 laboratoare acreditate pentru fiecare lot fabricat, Accesibil prin coduri QR scanabile pe ambalajele de produse, în special pentru produsele derivate din cânepă.

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

NF Skin oferă cantități minime flexibile de comandă pentru a răspunde diferitelor nevoi ale clienților:
● Amestecuri stocate/etichetă albă: MOQ începe de la 1 unitate pe produs, Ideal pentru startup -uri și întreprinderi mici.
● Amestecuri făcute la comandă: MOQ variază în funcție de specificațiile produsului și cerințele de personalizare.
Această flexibilitate permite mărcilor să -și extindă eficient ofertele de produse.

7. Viteză pură

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară Purevelocitate

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: Data necunoscută
  • Țară & Oraș: STATELE UNITE ALE AMERICII
  • Pure Velocity LLC specializat în protecție solară minerală, SPF Skincare, produse de aromoterapie, și formulări ecologice pentru casă. Cu peste 18 Ani de experienta, Compania oferă înregistrare FDA, Conform la nivel mondial, în siguranță pentru recif, și formulări fără cruzime pentru a ajuta mărcile să reușească în vânzarea cu amănuntul major, comerț electronic, și piețele de wellness.

🧪 Certificari & Conformitate

Viteza pură asigură respectarea deplină cu:
● Reglementări FDA OTC
● Certificări de recif
● Standarde cosmetice internaționale
● Cerințe de conformitate specifice retailerului

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

MOQ nu este dezvăluit.

8. Copil sălbatic

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară-Wildchild

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: Copil sălbatic
  • Țară & Oraș: Australia de Vest
  • Wild Child Laboratories este un producător autorizat TGA și FDA. Cu peste 30 Ani de experienta, Compania este specializată în dezvoltarea și fabricarea unei game largi de piele, sun care, și produse terapeutice. Experiența lor constă în formularea produselor care combină natural, ingrediente brute cu rigoare științifică, Asigurarea atât a eficacității, cât și a respectării standardelor internaționale.

🧪 Certificari & Conformitate

Wild Child deține mai multe certificări cheie:
● Licențiat TGA: Autorizat să fabrice protecții solare și alte bunuri terapeutice în Australia.
● Licențiat FDA: Conform SUA. Reglementări privind administrarea alimentelor și a drogurilor pentru fabricarea și exportul produselor din SUA. piaţă.
● Conform GMP: Aderă la standarde bune de practică de fabricație, Asigurarea calității și siguranței produsului.
Aceste certificări subliniază angajamentul lui Wild Child de a produce de înaltă calitate, sigur, și produse eficiente atât pentru piețele interne, cât și pentru cele internaționale.

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

MOQ nu este dezvăluit.

9. Sănătate în linie & Frumuseţe

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară-inlinehealthandbeauty

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 1997
  • Țară & Oraș: Regatul Unit
  • Sănătate în linie & Beauty este specializată în dezvoltarea și fabricarea unei game largi de produse de îngrijire personală, inclusiv îngrijirea soarelui, îngrijire a pielii, îngrijirea părului, baie & corp, auto-bronz, și articole de îngrijire pentru bebeluși. Designul lor complet integrat, de fabricație, Iar instalația de îmbuteliere permite o producție și viteză eficientă pentru a comercializa.

🧪 Certificari & Conformitate

Sănătate în linie & Frumusețea menține mai multe certificări și acreditări care subliniază angajamentul lor față de calitate și conformitate:
● ISO 22716:2007: Certificare de calitate și siguranță pentru producție, controla, depozitare, și expedierea produselor de sănătate și frumusețe.
● fără cruzime & Vegan: Toate produsele sunt fără cruzime și prietenoase cu vegan.

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

Sănătate în linie & Frumusețea oferă cantități minime flexibile de comandă pentru a răspunde diferitelor nevoi ale clienților:
● MOQ standard: Aproximativ 3,500 unități pe variantă, în funcție de componente sau cerințe unice de materie primă unică.
Această flexibilitate permite atât mărcilor emergente, cât și consacrate să colaboreze eficient.

10. Carasalab

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară-carasalab

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 2025
  • Țară & Oraș: Illinois, STATELE UNITE ALE AMERICII
  • CarasaLab s-a impus ca un partener de încredere în industria cosmetică, Oferind expertiză în cercetare și dezvoltare, de fabricație, și ambalaj. Compania operează ca o afacere deținută de familie, Accentuarea serviciului personalizat și adaptabilitatea la nevoile clientului.

🧪 Certificari & Conformitate

Carasalab se asigură că toate produsele respectă Uniunea Europeană (UE) Reglementări de siguranță. Ele efectuează teste obligatorii de siguranță, inclusiv:
● Teste de provocare: Evaluează eficacitatea conservanților în prevenirea creșterii microbiene.
● Teste de patch: Evaluează potențialul iritare a pielii.
● Teste de stabilitate: Determinați durata de valabilitate a produsului în diferite condiții.
● Teste de compatibilitate: Asigurați -vă stabilitatea formulei cu materiale de ambalare.

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

Carasalab oferă opțiuni de fabricație flexibile pentru a răspunde diferitelor nevoi ale clienților:
● Produse în vrac: Comenzi minime încep de la 50 litri.
● Produse finite: Dimensiuni de ambalaje cuprinse între 5 ml și 10L, MOQ -urile variază în funcție de tipul de produs și de specificațiile de ambalare.
Această flexibilitate permite atât mărcilor emergente, cât și consacrate să colaboreze eficient.

11. Etichetă privată australiană

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară Australian Etichetă privată

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: Data necunoscută
  • Țară & Oraș: australian
  • Compania operează ca un laborator de cercetare și dezvoltare complet integrat și partener de producție, Oferind servicii în dezvoltarea produselor, de fabricație, și suport pentru comerț electronic.

🧪 Certificări & Conformitate

Eticheta privată australiană deține mai multe certificări care subliniază angajamentul său față de calitate și conformitate:
● ISO 9001:2015: Certificarea sistemelor de management al calității, Asigurarea că produsele îndeplinesc în mod constant cerințele clienților și de reglementare.
● ISO 45001:2018: Sănătate în muncă & Certificarea sistemelor de gestionare a siguranței, evidențierea unui angajament față de bunăstarea și siguranța angajaților.

📦 Cantitate minimă de comandă (MOQ)

MOQ nu este dezvăluit.

12. Proiecte ANC

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 2012
  • Țară & Oraș: Victoria, australian
  • ANC Projects este specializată în dezvoltare, de fabricație, angro, și distribuirea produselor de piele și frumusețe de înaltă calitate atât pentru piețele locale, cât și pentru cele internaționale. Compania se mândrește cu furnizarea de calitate și servicii clienți de primă clasă, Oferind formulări personalizate, precum și opțiuni existente pentru etichetare privată.

🧪 Certificari & Conformitate

Proiecte ANC operează o instalație certificată GMP în Melbourne, Asigurarea că toate produsele îndeplinesc standarde stricte de calitate și siguranță. Procesele lor de fabricație sunt concepute pentru a respecta reglementările internaționale, Oferirea clienților cu încredere în produse’ Coerență și eficacitate.

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

Proiectele ANC oferă o cantitate minimă de comandă flexibilă (MOQ) de doar 50 kg pe produs, făcându -l un partener ideal atât pentru startup -uri, cât și pentru mărci consacrate care doresc să -și extindă liniile de produse fără investiții în avans semnificative.

13. Linco Care

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară-LinCoCare

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 1979
  • Țară & Oraș: Regatul Unit
  • Cu peste patru decenii de experiență, Linco Care și-a construit o reputație de calitate, etică, și inovația în industria cosmetică.

🧪 Certificari & Conformitate

Linco Care menține mai multe certificări care subliniază angajamentul său față de calitate și conformitate:
● ISO 22716: Bune practici de fabricație pentru produse cosmetice.
● ISO 14001: Certificarea sistemelor de gestionare a mediului.
● BRCGS: Standarde globale de consorți de vânzare cu amănuntul britanică pentru îngrijiri personale și produse de uz casnic.
● Certificare halală: Asigurarea că produsele îndeplinesc cerințele halale.
● deranjează participarea auditului: Respectarea standardelor de audit etic al membrilor Sedex.

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

MOQ nu este dezvăluit.

14. Cosmawax

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară-Cosmewax

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: Data necunoscută
  • Țară & Oraș: Spania
  • Cu peste șase decenii de experiență, Cosmawax s -a stabilit ca un producător principal de cosmetice de etichetă privată, în special în domeniul îngrijirii pielii și al îndepărtării părului. Compania se mândrește cu furnizarea de produse de înaltă calitate, adaptate nevoilor specifice ale clienților săi, Combinarea inovației cu o abordare centrată pe client.

🧪 Certificări & Conformitate

Cosmawax menține mai multe certificări care subliniază angajamentul său față de calitate și conformitate:
● ISO 9001: Certificarea sistemelor de management al calității.
● ISO 22716: Bune practici de fabricație pentru produse cosmetice.
● ISO 14001: Certificarea sistemelor de gestionare a mediului.
● ISO 50001: Sistem de gestionare a energiei.

📦 Cantitate minimă de comandă (MOQ)

Informații specifice privind cantitățile minime de comandă ale Cosmewax (Moqs) :
● Produse de piele: 10.000
● Crema de îndepărtare a părului și margele de ceară: 10.000
● Alte produse de îndepărtare a părului: 25.000

15. Inovați 8 bine

Top 20 Etichetă privată Producători de protecție solară-Innov8Labs

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 2007
  • Țară & Oraș: Offaly, Irlanda
  • Stabilit in 2007 ca Europharma Concepts Ltd, compania s-a redenumit innov8 LABS pentru a reflecta mai bine angajamentul său față de inovare și dezvoltarea de produse condusă de știință. Cu o echipă de peste 60 angajați, Innov8 Labs colaborează atât cu mărci emergente, cât și consacrate, Oferind servicii end-to-end de la formulare la ambalaje.

🧪 Certificari & Conformitate

Laboratoarele Innov8 respectă standardele stricte de calitate și siguranță de calitate și siguranță, Deținerea următoarelor certificări:
● ISO 22716: Bune practici de fabricație (GMP) pentru cosmetice.

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

Innov8 Labs oferă opțiuni de producție flexibile pentru a găzdui diverse dimensiuni de afaceri:
● Produse de etichetă privată: Cantitate minimă de comandă de 10,000 unități pe sku.
● Mărimi de lot: Variind de la 5 kg la 5 tone, permițând atât pentru producția de producție la scară mică, cât și pe scară largă.

16. Soluții cosmetice

Top 20 Producători de protecție solară cu etichetă privată-1

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 1991
  • Țară & Oraș: STATELE UNITE ALE AMERICII
  • Cosmetic Solutions este lider în industrie în produse de protecție solară cu etichetă privată, concentrându-se pe formule ecologice. Aceștia sprijină clienții prin dezvoltarea conceptului până la producția finală, asigurarea alinierii produselor cu preferințele consumatorilor în evoluție.

🧪 Certificari & Conformitate

• ISO 22716
• înregistrat în FDA

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

• Produse de etichetă privată: Cantitate minimă de comandă de 500 bucăți pe sku.
• Formulare personalizată: Dimensiunile lotului încep de la 100 kilograme (25 galoane).
• Formule de stoc în vrac: Disponibil în cantități de 5 galoane pe SKU.

17. Produse Mana

Top 20 Producători de protecție solară cu etichetă privată-3

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 1975
  • Țară & Oraș: STATELE UNITE ALE AMERICII
  • Mana Products este un pionier în producția de protecție solară, excelând în cercetarea pieţei, analiza tendințelor, proiecta, și ambalaj. Reputația lor pentru calitate și inovație premiate îi stabilește ca un partener de încredere pentru mărcile care doresc să dezvolte produse SPF sofisticate. Renumiti pentru angajamentul lor față de excelență și servicii complete de producție, sunt un lider de încredere în industrie.

🧪 Certificari & Conformitate

• GMP, FDA, și facilități conforme OTC

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

• Componente stoc cu lucrări de artă personalizate: 1,000 piese pe produs.
• Ambalaje primare furnizate de clienți: ◦Cozmetică: 5,000 piese pe categorie și 1,000 bucăți pe umbră. ◦ Skincare: 3,000 piese pe produs.
• Umbrare personalizată: 3,000 bucăți pe umbră pe formulă.

18. Colmar

Top 20 Producători de protecție solară cu etichetă privată-4

🏢 Prezentare generală a companiei

  • Data stabilită: 1993
  • Țară & Oraș: STATELE UNITE ALE AMERICII
  • Ca unul dintre cei mai vechi producători de etichete private, Kolmar aduce o mulțime de experiență la masă. Ei excelează în combinarea formulărilor avansate de protecție solară cu clienții lor’ narațiuni ale mărcii. Echipa lor de cercetare internă asigură conformitatea și eficacitatea, în timp ce serviciile complete permit mărcilor să-și aducă rapid pe piață conceptele de protecție solară.

🧪 Certificari & Conformitate

• ISO 22716 și înregistrarea FDA

📦 Cantitatea minimă a comenzii (MOQ)

MOQ nu este dezvăluit.

CAUT SOLUȚII VEGANE/NATURALE/ORGANICE

Vă rugăm să nu ezitați să ne contactați pentru întrebările dvs. și vom reveni 24 ore.

III. Tendințe de top în produsele de protecție solară (2026 și dincolo)

Succesul pe piața de îngrijire a soarelui depinde adesea de a rămâne înaintea tendințelor. Consumatorii de astăzi nu caută doar protecția solară de bază; Vor produse care se aliniază valorilor și preferințelor lor de stil de viață. Iată câteva dintre Tendințe cheie în protecție solară să luați în considerare atunci când vă dezvoltați produsul în 2026:

  • Formule sigure de recif și ecologice: Există o îngrijorare din ce în ce mai mare cu privire la impactul asupra mediului al anumitor ingrediente de protecție solară asupra recifelor de corali și a vieții marine. Mulți consumatori (și chiar reglementări în locuri precum Hawaii și părți din Australia) acum împing pentru Protecții solare sigure de recif - În mod obișnuit, înseamnă formule fără oxibenzonă și octinoxat, printre alte substanțe chimice potențial dăunătoare. Produsele solare minerale folosind oxid de zinc non-nano sau dioxid de titan sunt populare ca opțiuni prietenoase cu reciful. În plus, Brandurile subliniază ingredientele biodegradabile și evită microplastice. Dacă marca dvs. apreciază sustenabilitatea, Asigurați -vă că producătorul dvs. poate formula un Protecția solară sigură în ocean. (În special, Ausmetics are experiență creând formule ecologice și poate sfătui cu privire la filtrele UV conforme la nivel mondial, care sunt eficiente, dar blânde în mediul înconjurător.)
  • Beneficii multifuncționale de piele: De ce să ne mulțumim cu doar protecția solară? Consumatorii moderni adoră produsele care oferă mai mult de un beneficiu. Prodreala solară sunt formulate din ce în ce mai mult cu ingrediente de ten suplimentare pentru a oferi hidratare, anti îmbătrânire, anti-poluare, sau beneficii pentru pielea. De exemplu, Ați putea crea o protecție solară care nu numai că protejează razele UV, dar include și antioxidanți (cum ar fi vitamina C sau extractul de ceai verde) pentru a lupta împotriva radicalilor liberi, sau acid hialuronic pentru a hidrata pielea. Hidratante nuanțate cu SPF care chiar scot tonul pielii, sau protecție solară cu ingrediente anti-ac pentru cei cu piele predispusă la cusur, sunt la cerere. Gândiți -vă la unic valoare adăugatăBeneficii pe care le poate oferi protecția solară - un producător capabil va ajuta la încorporarea acestor ingrediente fără a compromite stabilitatea SPF.
  • Formate și texturi inovatoare: Au dispărut zilele de loțiuni grase cu dimensiuni unice. În 2026, Inovația în format de produs este o tendință uriașă. Consumatorii caută Aplicație convenabilă și texturi plăcute. Aceasta include geluri ultra-ușoare, Fluide lăptoase, Stick -uri de protecție solară (Excelent pentru utilizarea din timp și aplicare ușoară la copii), Tăietoare de pulverizare, pernă compacte (Popular în Asia pentru o reaplicare ușoară asupra machiajului), și chiar și protecția solară pentru scalp sau setarea machiajului. În plus, Formulările acum vizează adesea un finisaj transparent (Fără albă aruncată pe niciun ton al pielii) și o senzație respirabilă. Dacă vă partenerați cu un formulator inovator (ca Ausmetics, care a dezvoltat formate de ultimă oră, cum ar fi tehnologia de protecție solară „învelită cu mătase”, dezvăluită la Cosmoprof Asia), Puteți diferenția produsul cu un format nou care încântă clienții.
  • SPF înalt, Spectru larg & Protecția luminii albastre: Consumatorii înțeleg din ce în ce mai mult nevoia de protecție cu spectru larg-ceea ce înseamnă că protecția solară împotriva ambelor UVB (care provoacă arsuri solare) și uva (ceea ce provoacă îmbătrânirea și deteriorarea pielii mai profunde). Multe țări necesită etichetare „spectru larg” numai dacă sunt îndeplinite anumite criterii de protecție a UVA. În 2026, oferind a Valoare SPF ridicată (cum ar fi SPF 50 sau SPF 50+) Alături de protecția UVA dovedită (Adesea indicat de un rating PA ++++ în Asia sau în sigla Circle UVA în UE) este un must-have competitiv pentru multe mărci. Există, de asemenea, un interes din ce în ce mai mare pentru protecție împotriva HEV Blue Light de pe ecrane și lumină vizibilă, Ceea ce unele afirmații de marketing pot contribui la îmbătrânirea pielii sau la pigmentare. În timp ce știința pe lumina albastră de pe dispozitive este încă în curs de dezvoltare, Unele mărci includ ingrediente precum oxizii de fier sau antioxidanți speciali pentru a aborda această preocupare. Un producător cu cunoștințe va asigura că produsul dvs. respectă cele mai recente standarde pentru testarea UV și poate încorpora elemente de protecție cu lumină albastră, dacă doriți.
  • Personalizare & Procala cu protecții solare incluzive: Împingerea către pielea personalizată a ajuns și la îngrijirea soarelui. Aceasta înseamnă produse formulate pentru audiențe sau nevoi specifice. Exemple includ protecții solare concepute pentru pielea sensibilă (fără iritanți comuni, testat de dermatologi), Formule pentru tonuri de piele mai închise care nu lasă cenușă, protecții solare rezistente la apă, care se ocupă de sportivii în aer liber, sau chiar protecție solară personalizabilă (Imaginați -vă că oferiți două formule de bază pe care clienții le pot amesteca pentru a obține textura sau nuanța perfectă). În timp ce adevărata personalizare unu la unu este încă nișă, design incluziv este crucial - asigurați -vă că protecția solară funcționează bine pentru o bază de clienți diversă. Textură, aromă, și finalizarea ar trebui să fie luată în considerare având în vedere publicul țintă. Când discutați cu producătorul dvs., Aduceți orice cerințe specifice (fără ulei, fără alergeni, vegan, etc.) astfel încât să poată adapta formula în consecință.
  • Ambalaj durabil: Consumatorii ecologici examinează nu doar ceea ce este în sticlă, Dar sticla în sine. Ambalaj durabil a devenit o tendință semnificativă. Acest lucru poate însemna utilizarea materialelor reciclabile sau biodegradabile (Ca plastic derivat din zahăr sau plastic PCR reciclat), recipiente reîncărcabile, sau ambalaje minimaliste pentru a reduce deșeurile. Pentru un brand de protecție solară, S -ar putea să luați în considerare să oferiți reumpleri pentru o sticlă de pompă, sau folosind tuburi de aluminiu în loc de plastic. Mulți producători de etichete private pot ajuta la sursa de opțiuni de ambalare ecologice sau pot avea un catalog de furnizori de ambalaje durabile. Ausmetice, de exemplu, Funcționează cu soluții de ambalare inovatoare și pot ghida mărcile către mai multe opțiuni prietenoase cu Pământul, care încă arată atractiv pe raft.

Prin alinierea dezvoltării produsului cu aceste tendințe, Veți crea o linie de protecție solară cu care rezonează 2026 consumatori. Un bun partener de producție va fi deja conștient de aceste tendințe și poate oferi sugestii - nu ezitați să solicitați contribuția lor la ceea ce este popular sau în curs de dezvoltare pe piață.

IV. Pas cu pas: Procesul de dezvoltare a protecției solare a etichetei private

Crearea unui produs de protecție solară cu un producător de etichete private implică mai multe etape. Să descompunem tipicul proces pas cu pas De la idee la produs finit, Deci știi la ce să te aștepți:

  1. Ideea și planificarea produsului: Fiecare produs grozav începe cu un concept. În această fază inițială, Definiți ce fel de protecție solară doriți să lansați. Întrebați -vă: Cine este piața mea țintă (de exemplu. familii, sportivi, Consumatori de piele de lux, etc.)? Ce nivel și caracteristici SPF ar trebui să aibă? Ce factor de formă (loţiune, spray, stick, etc.)? Ce beneficii care diferențiază va oferi (în siguranță pentru recif, anti îmbătrânire, nuanțat, etc.)? Nu aveți nevoie de toate răspunsurile tehnice - asta vă ajută producătorul dvs. - dar a avea o viziune clară va ghida dezvoltarea. În această etapă, Probabil că veți face cercetări de piață și poate vă consultați cu producătorul despre fezabilitate. Multe mărci discută, de asemenea, bugetul din timp, astfel încât producătorul poate sugera opțiuni care să se potrivească gamei dvs. de prețuri.
  2. Selectarea unui producător & Consultări inițiale: Odată ce ai un concept de produs, Ai nevoie de partenerul de fabricație potrivit (După cum s -a discutat în secțiunea anterioară). Să presupunem că decideți cu privire la o companie de renume, precum Ausmetice Pentru a vă dezvolta protecția solară. V -ați întinde și vă împărtășiți conceptul. Producătorul va semna de obicei un NDA (Acord de dezvăluire) Pentru a vă proteja ideea, Apoi aveți discuții detaliate cu dvs.. Aceasta poate include revizuirea oricăror produse de referință care vă place („Vreau ceva similar cu acest Solut de protecție solară, dar cu un parfum de nucă de cocos ”), Preferințele tale de ingredient (sau evitați lista), și orice ținte de reglementare (de ex., „Vreau să vând în UE și Asia, Deci, formula trebuie să excludă filtrele care nu sunt permise acolo ”). Producătorul ar putea să vă arate unele Formule de bază sau exemple anterioare ca punct de plecare. Împreună, decideți dacă să modificați o formulă existentă sau să creați una nouă. În această etapă, De asemenea, veți discuta despre cronologia proiectului, costuri aproximative, și semnează un acord de dezvoltare.
  3. R&D și dezvoltarea formulării: Acum, adevărata lucrare de formulare începe în laborator. Producătorul r&echipa D (Chimiști) va formula protecția solară în funcție de informația dvs. convenită. Aceasta ar putea implica selectarea filtrelor UV (ca Avobenzone, Salată homo, Tinosorb s, Oxid de zinc, etc.), emulgatori, aditivi de îngrijire a pielii, conservanți, și parfum. Formularea protecției solare este o știință atentă - de exemplu, Chimistul trebuie să se asigure că combinația de filtre atinge SPF dorit și este fotostabilă (nu se descompune în lumina soarelui). De asemenea, vor lucra pentru ca textura să fie corectă (Deoarece sentimentul este crucial pentru experiența utilizatorului). Adesea, Chimiștii vor produce câteva probe de laborator sau iterații. Tu, ca proprietar de marcă, vei primi aceste mostre pentru a te testa. Aceasta este una dintre părțile interesante - trebuie să încercați formula prototipului! Îl veți evalua: textură, absorbţie, aromă, orice reacții ale pielii, etc., și dă feedback. S -ar putea să fie nevoie de câteva runde cu modificări (Poate o vrei un pic mai puțin grasă, sau o putere diferită de parfum) pentru a finaliza formula. În această fază, Producătorul va efectua, de asemenea, teste preliminare - de exemplu, Teste SPF in-vitro sau teste de stabilitate (plasarea formulei la temperaturi ridicate, etc., pentru a se asigura că rămâne stabil în timp). Dacă ceva eșuează (Spuneți că SPF iese mai jos decât este necesar), Se reformulează în consecință. Clow -ul strâns aici este esențial. Un partener precum Ausmetics vă va ține la curent și vă va implica în revizuirea fiecărei iterații până când sunteți încântat de rezultat.
  4. Design de ambalaje & Branding: În paralel cu formularea (pentru a economisi timp), Ar trebui să lucrați la ambalaj și design. Veți decide ce tip de ambalaj se potrivește cu protecția solară - de exemplu, o sticlă de pompă fără aer, Un tub de strecurare, un spray poate, Sau poate un recipient cu stick. Producătorul dvs. vă poate arăta opțiuni de catalog și vă poate sfătui cu privire la ce materiale sunt compatibile cu formula (Unele formule necesită ambalaje opace pentru a proteja ingredientele, etc.). Odată selectat ambalajul, Veți crea opera de artă pentru etichetele tubului/sticlei și a cutiilor exterioare, dacă există. Aceasta include elementele dvs. de branding: logo, culorile, și textul necesar. Amintiți -vă, Produsele solare au cerințe specifice de etichetare: Trebuie să enumerați ingrediente active (pentru regiunile reglate de droguri), Direcții, avertismente, etc. Un producător bun vă va oferi un șablon sau vă va ghida pe textul etichetei conforme. Designul poate fi realizat de propriul dvs. designer grafic sau uneori de echipa de proiectare a producătorului. Veți itera pe imagini până când arată perfect și pe marcă. Înainte de producția în masă, Producătorul vă va trimite de obicei un dovadă sau aspectul plat al ambalajului pentru aprobare, și în unele cazuri un eșantion de ambalaj fizic.
  5. Testare și aprobare de reglementare: Cu formulă și ambalaje finalizate, minuțios testarea este condus. Acest lucru include adesea:
    • Testarea SPF și a spectrului larg: Acesta poate fi teste in-vitro laborator sau in vivo (pe voluntarii umani) Testare pe standarde de reglementare. Verifică dacă produsul dvs. oferă într -adevăr protecția SPF și UVA pretinsă. Producătorii de renume, fie au capacități de testare internă, fie lucrează cu laboratoare certificate pentru a face acest lucru.
    • Testarea stabilității și compatibilității: Asigurarea că formula rămâne stabilă pentru cel puțin durata de valabilitate a acesteia (de obicei 2-3 ani). Probele sunt păstrate în diferite condiții (căldură, rece, aprinde) și verificate modificări ale texturii, culoare, Potența SPF, etc. De asemenea, Compatibilitatea formulei cu ambalajul (Deci nu, cuvânt, reacționează cu plasticul sau face ca sticla să se scurgă) este testat.
    • Testare microbiologică: Deoarece protecția solară este un produs care conține apă, Este testat pentru creșterea microbiană și provocarea testată pentru a asigura funcționarea sistemului de conservant (Nici o bacterii urâte sau mucegai nu va crește în produsul tău în timpul vieții sale).
    • Verificări de conformitate și certificare: Producătorul pregătește documentația precum fișierul de informații despre produs (PIF) pentru respectarea UE sau orice înregistrări de reglementare necesare (de ex., Înregistrarea produsului la lista de droguri OTC a FDA, dacă pentru S.U.A.). Dacă vizați anumite certificări (fără violență, vegan, Ștampilă de recif), Aceste procese se întâmplă și acum.

Această fază de testare este crucială, dar mai ales gestionată de experții producătorului. Vă vor prezenta rezultate. Dacă se găsește o problemă (Imaginează -ți că formula nu a trecut de stabilitate la temperatură ridicată), se vor reformula și se vor re-testa, care poate extinde termenele. Dar odată ce totul trece, Sunteți clar să continuați. Tu, ca proprietar de marcă, ar trebui să te simți încrezător că toate casetele sunt bifate și că produsul tău este în siguranță, efectiv, și conforme în regiunile dvs. de vânzare.

  1. Producţie în masă (de fabricație): Acum pentru marele pas - producție! Producătorul va procura toate materiile prime (Filtrele UV, uleiuri, emulgatori, etc. în formula ta) în vrac, precum și componentele de ambalare (sticle, capace, cutii). La data de producție programată, Fabrica lor va amesteca și va produce protecția solară într -un lot mare (urmând formula „rețeta” cu exactitate). Fabricile moderne folosesc mixere industriale în camere curate pentru a asigura consecvența. După amestecare, Produsul este completat în containerele alese folosind mașini de umplere. Pe tot parcursul acestui proces, Personalul de control al calității preia probe la intervale pentru a testa că lotul îndeplinește specificațiile (de ex., Viscozitatea corectă, ph, și aspectul). Dacă este un produs înregistrat de droguri, S -ar putea chiar să păstreze păstrarea pentru referințe viitoare. Produsele umplute și plafonate trec apoi prin etichetare și codare (Imprimarea numerelor de lot și date de expirare). Ausmetică și alți producători de top Deseori invită clienții să asiste la producție sau să facă o primă producție de înscriere-dar dacă nu puteți călători, Asigurați -vă că se vor descurca în mod expert și de multe ori împărtășesc fotografii sau videoclipuri ale produsului dvs. care iese din linie, care este un moment interesant pentru orice fondator de marcă!
  2. Inspecție de calitate și ambalare: După producție, Produsele finite sunt de obicei carantinate pentru o verificare finală de asigurare a calității. Echipa QA a producătorului poate testa probe aleatorii din lot pentru verificare finală (de exemplu, Verificați SPF pe lot, dacă este necesar, sau cel puțin verificați parametrii fizici și corectitudinea ambalajelor). Odată aprobat, Produsele sunt ambalate în cartoane, Gata pentru expediere. Veți primi documentație precum un certificat de analiză pentru lot, și orice documente de reglementare de care este posibil să aveți nevoie pentru import.
  3. Transport și logistică: Ultimul pas este să obțineți produsele pe mâini sau depozit. Dacă producătorul dvs. este peste mări (Spuneți că ați fabricat în China cu Ausmetics și sunteți în SUA sau Europa), Vă veți coordona la transport. Puteți alege adesea transport aerian (Mai repede, mai scump) sau marfă pe mare (economic pentru cantități mari, dar mai lent). Mulți producători au parteneri logistici sau pot gestiona documentele de export pentru dvs.. Va trebui să vă ocupați de importul vamal de import din partea dvs. sau de a angaja un broker. Dacă producătorul este intern, S -ar putea să aranjați pur și simplu o livrare a camionului către instalația dvs.. Oricum, Ambalajul și paletizarea corectă de către producător vă asigură că protecția solară ajunge în siguranță.
  4. Lansare și sprijin continuu: Cu inventarul dvs. la îndemână, Sunteți gata să lansați protecția solară a mărcii dvs.! Chiar și după lansare, Un producător bun continuă să vă sprijine - indiferent dacă este cu reordini rapide ca tine (Sperăm) vinde, sau dezvoltarea extensiilor de linie (Poate că alături de un SPF 50 Balsam de buze sau o loțiune după soare). Relația este în desfășurare. Dacă apar probleme de consum sau feedback (de ex., Cineva raportează o reacție, Sau doriți să îmbunătățiți parfumul în următorul lot), Puteți discuta cu producătorul pentru a perfecționa producția viitoare. Parteneri de etichetă privată precum Ausmetics reușesc atunci când marca dvs. reușește, Deci, adesea oferă asistență pe termen lung, Actualizări despre inovațiile ingrediente noi, și sfaturi pentru scalarea liniei de produse.

Aceasta este călătoria de la concept la raft pe scurt. În timp ce ar putea părea mulți pași, Un producător de etichete private competente vă va ghida în fiecare fază fără probleme. Când îl distrugi, Este un proces sistematic pe care multe mărci au navigat -o cu succes - și puteți și voi, cu partenerul potrivit.

V. Avantaje de a lucra cu un producător de protecție solară chineză (ca Ausmetics)

China este renumită pentru că este Fabrica mondială, Și în ultimii ani, producătorii chinezi cosmetici au intensificat în ceea ce privește calitatea, inovaţie, și conformitate. Parteneriatul cu un producător de protecție solară chinezesc poate oferi mai multe avantaje convingătoare:

  • Producție rentabilă: În general, Costurile de producție și forță de muncă în China sunt mai mici decât în ​​țările occidentale. Producători precum Ausmetics susțin acest lucru pentru a oferi Prețuri rentabile la clienți, fără a face compromisuri asupra calității. Acest lucru poate îmbunătăți semnificativ marjele unei mărci sau poate permite prețuri de vânzare cu amănuntul mai competitive. Lanțul extins de aprovizionare din China pentru ambalare și ingrediente înseamnă, de asemenea, materialele pot fi obținute la costuri mai mici.
  • Capacitate ridicată de fabricație și scalabilitate: Fabricile chinezești au adesea facilități mari și automatizare avansată. De exemplu, Ausmetics operează trei baze de producție cu o capacitate combinată de 25 milioane de unități pe lună. Asta înseamnă dacă ai nevoie 5,000 unități sau 500,000 unități, Un partener precum Ausmetics poate extinde producția pentru a răspunde cererii dvs.. Nu veți depăși cu ușurință un OEM chinezesc de top - sunt echipate să crească cu marca dvs..
  • Servicii de la Turnkey OEM/ODM cu viteză: Producătorii chinezi sunt cunoscuți pentru Soluții la cheie și o schimbare rapidă. De multe ori au r intern&echipele D, Furnizori de mucegai și ambalaje alături, și linii de producție eficiente. Ausmetice, de exemplu, Oferă asistență end-to-end de la dezvoltarea formulării până la ambalaje și logistică de transport. Timpul de la concept la produsul finit poate fi mai scurt datorită co-locației resurselor și a unei culturi a producției rapide. Această viteză de piață este crucială în industria pielii care se mișcă rapid.
  • R avansat&D și inovație: Este o concepție greșită că producătorii chinezi copiază doar produsele - mulți sunt inovând în prim plan de știință a pielii. Ausmetics investește foarte mult în cercetare și are două r&D centre cu chimiști cu experiență și chiar colaborează cu experți internaționali. Ele prezintă inovații la evenimente precum Cosmoprof (de ex., Protecția solară învelită de mătase menționată anterior), dovedind că lucrează la formule și formate noi. În plus, OEM -urile chineze sunt adepte să se încorporeze Ierburi de piele estică, Influențe TCM, și noi tendințe de textură (ca creme ușoare de gel) în protecție solară, ceea ce poate oferi produsului dvs. un avantaj unic.
  • Standarde stricte de calitate și conformitate: Cei mai buni producători chinezi recunosc importanța standardelor globale. Multe, ca Ausmetics, menţine Certificări multiple - ISO 22716 Pentru GMP, Starea instalației înregistrate FDA, FedEx (Comerț etic) Conformitate - și suferiți audituri de către companii precum SGS și Intertek. Au experiență în producerea de produse care trebuie să treacă evaluările de siguranță cosmetică a UE, Înregistrați -vă la FDA din SUA (pentru medicamente OTC), și îndeplinesc cerințele altor țări. În scurt, Un partener chinez calificat poate naviga în conformitate cu reglementările pentru dvs.. De asemenea, adesea au experiență de lucru cu mărci internaționale (Ausmetics a făcut parteneriat cu mărci precum Disney și H&M) ceea ce le ține la o răspundere de înaltă calitate.
  • Experiență internațională la export: Logistica și transportul din China au devenit foarte eficient. Producătorii chinezi exportă frecvent la nivel mondial și sunt familiarizați cu documentația și procesele necesare pentru Export internațional. Adesea pot ajuta la aranjarea transportului, Și pentru că exportă în volum, Este posibil să aibă rate de marfă preferențiale. Important, Împachetează mărfuri pentru a rezista la tranzit lung și asigură toate documentele vamale necesare (ca certificate de origine, SDS, etc.) sunt în ordine. Ausmetice, de exemplu, exporturi la peste 40 ţări, Ceea ce înseamnă că pot ajuta noii clienți să livreze fără durere produse oriunde este piața lor.
  • Acces la ambalaje și ingrediente diverse: China produce o gamă uriașă de ambalaje cosmetice - de la tuburi și sticle la compacte de pernă - și furnizori de ingrediente inovatoare (filtre, Botanice, peptide) sunt predominante. Lucrul cu un producător chinezesc vă oferă acces ușor la Opțiuni de ambalare inovatoare (Adesea la costuri mai mici) și ingrediente care ar putea fi mai grele sau mai scumpe pentru a obține în altă parte. Vrei un aplicator unic de silicon pe tubul tău de protecție solară? Sau o textură de jeleu rece la atingere? Șansele sunt ca producătorul să -l poată furniza local și să -l integreze în produsul dvs..

În concluzie, Un producător chinezesc de protecție solară precum Ausmetics poate livra calitate, scară, și inovație la un punct de preț competitiv. Cheia este să alegeți un partener de renume (ca cele din lista noastră de top) care a dovedit acreditări. Cu colaborarea potrivită, Vă puteți bucura de avantajele priceperii producției din China, lansând în același timp produse de protecție solară de înaltă performanță la nivel mondial.

(Notă: În timp ce China oferă multe avantaje, Brandurile ar trebui să efectueze întotdeauna diligența cuvenită - Cereți documentație, Poate faceți o mică alergare pilot, și asigurați o comunicare clară. Producătorii de top vor saluta acest lucru și vor oferi transparență.)

FAQ: Producție privată de protecție solară

In cele din urma, Să abordăm câteva întrebări comune pe care brandurile le au atunci când explorează fabricația de protecție solară privată:

Î1. Ce înseamnă „protecție solară pentru etichetă privată”, Și cum este diferit de formularea personalizată?

A: Etichetă privată Protecția solară se referă la o pregătire gata (sau semi-personalizare) Formula de protecție solară pe care o produce un producător, care este apoi vândut la diferite mărci pentru a comercializa sub propria lor etichetă. Este ca și cum ai alege un produs „de pe raft” pe care fabrica l -a dezvoltat și testat deja, și marcați -l ca al tău (Poate cu modificări minore, cum ar fi parfumul sau culoarea). Acest lucru este adesea asociat cu ODM (Fabricare originală de design). În contrast, o Formulare personalizată sau OEM (Fabricarea de echipamente originale) Abordarea înseamnă că produsul este fabricat de la zero conform specificațiilor dvs. - lucrați cu chimiștii pentru a decide asupra fiecărui ingredient și caracteristică, creând în esență o formulă unică. Eticheta privată/ODM este mai rapidă și de obicei mai ieftină (Fără r extinsă&D Costuri), în timp ce Custom/OEM permite un produs cu adevărat unic. Mulți producători oferă un spectru: Puteți începe cu o formulă de bază și puteți personaliza părți ale acesteia (aromă, activi, Nivel SPF, etc.), estomparea liniei dintre eticheta privată pură și dezvoltarea personalizată completă.

Q2. Ce certificări sau calificări ar trebui să aibă un bun producător de protecție solară?

A: La minimum, Căutați producători care sunt Conform GMP - În produse cosmetice, ISO 22716 Certificarea este standardul internațional pentru bune practici de fabricație. Dacă sunteți în SUA. sau vânzarea în S.U.A., Facilitatea ar trebui să fie Înregistrat în FDA și experimentat cu fabricarea de medicamente OTC (Deoarece protecția solară este o categorie OTC din S.U.A.). Alte certificări/acreditări valoroase includ: ISO 9001 (Sistem de management al calității), ISO 13485 (Dacă producătorul face și produse medicale, arătând o rigoare suplimentară în controlul calității), Certificat organic (pentru companiile care se concentrează pe produse ecologice, ca pls, care este certificat de QAI), și certificări etice sau de sustenabilitate, cum ar fi Calitatea de membru SEDEX, Comerţ echitabil, sau iepuras (fără violență) după caz. De asemenea, luați în considerare dacă au laboratoare de testare internă sau parteneriate cu organizații de testare - de exemplu, Ei fac teste microbiologice interne, Testarea stabilității, și Testarea SPF? Un producător de calitate ar trebui să le facă sau să le coordoneze cu laboratoare certificate. Nu ezitați să cereți copii de certificate sau rapoarte de audit; Producătorii de renume vor fi bucuroși să împărtășească dovada standardelor lor.

Q3. Cum se asigură că producătorii SPF de pe etichetă este exactă?

A: Prin Testare riguroasă. Pentru a valida SPF (Factorul de protecție solară), Industria folosește teste standardizate. Cel mai frecvent este un controlat în zadar test (pe voluntarii umani) pe ISO 24444 sau metoda monografiei FDA, În cazul în care produsul este aplicat și pielea este expusă la lumina UV pentru a vedea cât de bine este protejat. Protecție cu spectru larg (Acoperire UVA) este adesea testat prin in vitro Metode precum ISO 24443 (lungimea de undă critică) sau metoda de evaluare a stelelor Boots. Producătorii buni vor efectua aceste teste în casă, dacă sunt certificate, sau trimiteți mostre la laboratoare de testare a protecției solare specializate. S -ar putea să facă și ei Testarea rezistenței la apă (de ex., 40 sau 80 Minute rezistente la apă) Dacă produsul este destinat utilizării sportului sau înotului. Numai dacă produsul trece aceste teste, îl pot eticheta în mod legal cu valoarea SPF și cu revendicări precum „spectru larg” sau „rezistent la apă (80 minute)”Pe piețe precum SUA. și eu. Ca proprietar de marcă, Puteți solicita producătorului dvs. Rapoarte de testare SPF. De exemplu, Un raport de testare ar putea arăta că un lot a fost testat și confirmat ca SPF 30 cu o lungime de undă critică peste 370nm (care este necesar să solicite un spectru larg în S.U.A.). Dacă un producător nu poate furniza dovada testării SPF pentru o formulă, Luați în considerare că un steag roșu.

Î4. Trebuie să mă înregistrez sau să obțin aprobarea pentru produsul meu de protecție solară la orice autoritate?

A: Depinde de piață(s) Vindeți:

  • În Statele Unite, Protecția solară este tratată ca un medicament OTC. Asta înseamnă tu (sau producătorul tău) trebuie să înregistrați formula și etichetarea produsului cu FDA (prin intermediul unei liste de droguri OTC) și urmați reglementările monografiei de protecție solară FDA pentru ingrediente și etichetare. in orice caz, Nu există nicio aprobare; Este un Sistem de notificare. De asemenea, trebuie să o fabricați într-o unitate de droguri înregistrată de FDA și să efectuați testarea necesară. Un producător bun vă va ghida prin conformitatea FDA și chiar vă va ajuta cu listarea.
  • În Uniunea Europeană, Prodreala solară sunt reglementate ca produse cosmetice, Dar cu cerințe de testare mai stricte. Veți avea nevoie de un Fișier informațional produs (PIF) inclusiv evaluările de siguranță și datele de testare SPF, Și trebuie să înregistrați produsul în portalul de notificare a produselor cosmetice UE (CPNP). Producătorul poate furniza adesea datele necesare (ca stabilitatea, micro, și teste de eficacitate) pentru PIF. Nu este necesară aprobarea pre-piață, Dar trebuie să ai un Persoană responsabilă în Europa pentru a deține informațiile despre siguranță ale produsului.
  • În Australia, Multe protecții solare (deasupra SPF 15 sau cu anumite revendicări) sunt considerate bunuri terapeutice și trebuie să fie înregistrat la TGA (Administrarea mărfurilor terapeutice) - un proces care este mai riguros. Lucrul cu un producător australian este recomandabil pentru această piață, După cum înțeleg cerințele TGA. Produse SPF mai mici sau cele comercializate ca secundare (în hidratante) ar putea fi scutit sau listat mai degrabă decât înregistrat.
  • Alte regiuni au propriile lor reguli (de exemplu, Canada tratează protecția solară ca medicamente care necesită un număr de identificare a drogurilor, China Necesită testare și depunere pentru produse cosmetice de utilizare specială, etc.). Cheia este: Echipa de reglementare a producătorului dvs. poate fi adesea gestionată sau vă poate ajuta cu aceste înregistrări, deoarece au făcut -o pentru alți clienți.

În concluzie, de obicei Nu aveți nevoie de aprobare prealabilă în majoritatea piețelor, Dar trebuie să vă asigurați conformitatea (testarea, etichetare corectă) și faceți notificările/înregistrările necesare. Un producător de protecție solară competentă sau un consultant de reglementare vă poate ajuta.

Q5. Ce este o cantitate tipică de comandă minimă (MOQ) Pentru protecția solară cu etichetă privată?

A: MOQ -urile variază în funcție de producător și formulă, Dar protecția solară tinde să aibă un MOQ mai mare decât ceva de genul balsamului de buze din cauza testării și complexității producției. Mulți dintre producătorii de top necesită Comandați minime în jur 5,000 la 10,000 unități Pentru o formulă de protecție solară personalizată, Mai ales dacă este o nouă dezvoltare. Unele, ca SBLC Cosmetics (care se adresează mărcilor indie), publicitate MOQS la fel de scăzută 1,000 unități pentru produse de etichetă privată, Dar acest lucru este relativ rar în spațiul de protecție solară. Câteva companii precum Essential Wholesale (STATELE UNITE ALE AMERICII) Sau unii specialiști cu etichetă albă ar putea avea MOQ-uri mai mici (chiar 100 unități) pentru formule de stoc, Dar acestea sunt excepții orientate către spa -uri sau întreprinderi locale. Este important să discutăm cu producătorul - uneori pot fi flexibile dacă faceți și alte produse cu ele sau dacă fac deja aceeași formulă pentru un alt client (Deci împărtășiți eficient un lot). Rețineți, Testele de reglementare precum testele SPF costă bani, Deci, alergări foarte mici ale unei formule de protecție solară complet nouă s -ar putea să nu fie practică. Multe mărci încep cu seturile de producător MOQ, Și pe măsură ce vânzările lor cresc, Producătorul poate extinde cu ușurință producția.

Q6. Cât durează dezvoltarea și producerea unei protecții solare cu etichetă privată?

A: Cronologia poate varia de la 3-4 luni la capătul scurt până la 12+ luni pentru un produs SPF personalizat complet nou. Dacă mergi Etichetă privată/rută ODM folosind o formulă existentă, Lucrurile se mișcă mai repede:

  • Eșantionare și selecție de formulă: 2 la 4 săptămâni (inclusiv obținerea probelor, Testarea lor de partea ta, decizând cu care să mergi sau cu ce modificări minore să facă).
  • Testarea personalizării și a stabilității: Dacă solicitați modificări (Spuneți un alt parfum sau un nivel SPF), Laboratorul ar putea avea nevoie de altul 4-6 săptămâni pentru a se regla și apoi a face un test de stabilitate rapidă. Dacă utilizați formula așa cum este, Sari la următorul pas.
  • Testare de reglementare: Testarea SPF/cu spectru larg poate fi efectuată 4-8 săptămâni pentru rezultate (Și dacă o rundă nu reușește, Reformulează și testează din nou). Acest lucru se poate întâmpla în paralel cu lucrările de artă/ambalaje.
  • Aprovizionare cu ambalaje: 4-8 săptămâni dacă utilizați un pachet personalizat sau dacă este importat. Mulți producători au ambalaje standard disponibile, care pot reduce acest lucru.
  • Planificarea producției: Odată aprobat totul (Formula, ambalaj, Lucrări de artă), Producția și umplerea efectivă ar putea dura doar câteva zile. Dar poate fi necesar să rezervați slotul cu câteva săptămâni înainte. După producție, Permiteți alte două săptămâni pentru testarea microbiană finală și eliberarea QA.
  • Total: Dacă totul merge lin și ai ales o formulă de stoc, s-ar putea să vă lansați în ~ 3-4 luni. Pentru a Formula complet personalizată cu teste noi, așteptați -vă mai aproape de 6-9 luni. Adăugați mai mult timp dacă sunt necesare iterații.

Este înțelept să Începeți procesul mai devreme și comunicați îndeaproape cu managerul de proiect al producătorului. Acestea pot oferi o cronologie mai exactă pe baza volumului de muncă curent și a specificului proiectului dvs.. Rețineți și sezonul - dezvoltarea protecției solare este adesea mai aglomerată toamna (să se pregătească pentru lansări de primăvară), Deci laboratoarele ar putea avea cozi mai lungi atunci.

Q7. Pot obține o garanție „sigură de recif” sau „oxibenzonă” de la producătorul meu?

A: da, practic toți producătorii din partea noastră de sus 18 Lista este familiarizată cu cererea de formulări sigure de recif. În general, „Sigur de recif” înseamnă nu inclusiv anumite filtre UV chimice, cum ar fi oxibenzona și octinoxatul, care au fost interzise în locuri precum Hawaii pentru potențialul lor daune pentru coral. Dacă aceasta este o prioritate, Ar trebui să -l specificați în brieful dvs. de produs. Producătorii le place Coral Safe specializați în acest sens, Dar alții le place Sursa Pură și Solesence De asemenea, formulați în mod obișnuit fără aceste ingrediente. Puteți solicita utilizarea filtrelor minerale (Oxid de zinc, Dioxid de titan) sau filtre chimice sigure de recif (ca Avobenzone, Salată homo, etc., care nu sunt în lista interzisă). Producătorul poate confirma, de asemenea, în documentație că anumite ingrediente nu sunt prezente. în plus, s -ar putea să ofere Formule biodegradabile, lipsită de microplastice sau alte ingrediente ecologice privind ecologic, Dacă doriți să luați mai departe conceptul ecologic. Examinați întotdeauna lista de ingrediente Incid pe care le propun și purtați o conversație despre orice excluderi de ingrediente particulare pe care le doriți - laboratoarele cu experiență vor avea, de obicei, o formulă de bază „recif” gata de „recif”.

Q8. Cum asigur calitatea lotului de protecție solară la etichetă privată la lot?

A: Asigurarea calității este un parteneriat între dvs. și producător:

  • Primul, Alegeți un producător cu documentat procese de control al calității - toate cele enumerate aici le au. Aceasta include testarea ingredientelor, Verificări în proces, și testarea produsului finit (Testul ingredientelor active, etc.).
  • Puteți solicita un Certificat de analiză (COA) pentru fiecare lot de protecție solară. Un COA va arăta de obicei că lotul a fost testat pentru specificații critice - de exemplu, Procentul filtrelor active de protecție solară, ph, viscozitate, număr microbian (pentru a asigura nicio contaminare), etc. Unele includ chiar și teste SPF in vitro pentru consistența lotului, dacă este cazul.
  • Luați în considerare să faceți Testare independentă a terților la primul lot sau periodic. De exemplu, S -ar putea să trimiteți mostre la un laborator pentru a verifica SPF sau eficacitatea conservatoare. În timp ce un producător de renume și -ar fi făcut diligența cuvenită, Un strat suplimentar de verificare poate oferi liniște sufletească, Mai ales pentru aspecte critice precum SPF.
  • Mențineți o comunicare deschisă: Dacă tu (sau clienții dvs.) Observați vreodată o problemă - spuneți că textura sau parfumul pare oprit - transmiteți -le imediat producătorului. Vor cerceta dacă ceva s -a întâmplat în acel lot și îl vor corecta pentru alergările viitoare. Mulți producători de top păstrează eșantioane de păstrare a fiecărui lot pentru o anumită perioadă, Tocmai pentru a aborda orice anchetă de calitate ulterioară.
  • În cele din urmă, asigurați -vă corect depozitare și transport de protecție solară după producție. Chiar și o formulă grozavă poate fi distrusă de depozitarea necorespunzătoare (Ca căldura excesivă). Producătorii sfătuiesc de obicei în acest sens, Dar este pe dvs. sau pe distribuitorii dvs. să stocheze inventarul în condiții adecvate (rece, departe de soarele direct, etc.) Pentru a menține calitatea pe raft.

Urmând acești pași și lucrând cu un producător de înaltă calitate, Puteți obține consecvent, sigur, și lot de produse de protecție solară eficientă după lot.

Lucy Chen

Consultant de marketing de produs

Ca expert în dezvoltarea mărcii de frumusețe, Lucy Chen combină abilitățile sale analitice cu flerul creativ pentru a debloca noi oportunități pentru clienții ei. Înțelegerea ei profundă a dinamicii pieței îi permite să ofere perspective inovatoare și îndrumări strategice care stimulează implicarea și sporesc profitabilitatea. Indiferent dacă lucrezi cu startup-uri sau mărci consacrate, Accentul neclintit al lui Lucy pe diferențiere ajută companiile să construiască narațiuni convingătoare și să iasă în evidență pe piața aglomerată a frumuseții.

Distribuie aceasta postare

Discutați cu un expert
Obțineți mostra gratuită

Cuprins

Obțineți o probă gratuită acum