Inhoudsopgave
Weixiong Huang1,2, Hongjuan Kuang1,2, Xueping Chen1, Wenwen Zhang1,2, Mijn hoofd Opgehangen1,2
1 Uitmetiek Dagelijks Chemicaliën (Kanton) Co. Ltd. Nr.1 Jinxiu Rd, Guangzhou economisch & Technische Ontwikkelingswijk, China.
2 Glowgenix BioTech Ltd. Kamer 1109, 11/F, Austin-toren, 22-26 Austin Ave, Tsim Sha Tsui, KLN, SAR Hongkong, China.
1. Invoering
Het plaatselijk aanbrengen van zonnebrandcrème wordt erkend als een van de meest effectieve strategieën voor het voorkomen van door de zon veroorzaakte huidbeschadiging [1]. Ondanks aanzienlijke vooruitgang in de werkzaamheid en cosmetische aantrekkingskracht van zonnebrandmiddelen in de afgelopen jaren, een primaire uitdaging blijft het waarborgen van de mens veiligheid door huidpenetratie te voorkomen [2-3]. Klinische onderzoeken hebben aangetoond dat zonnebrandmiddelen dat wel kunnen doordringen de huid en komen in de systemische circulatie terecht [3-5], mogelijk tot nadelige effecten leiden, vooral oestrogene effecten [6-7]. Dit onderstreept de dringende behoefte aan effectieve en veilige UV absorbers en formuleringstechnologieën die huidpenetratie minimaliseren [1, 4]. Aanvullend, daar is een groeiende marktvraag naar breedspectrumbescherming tegen zowel UV- als blauw licht. In deze studie, we introduceren een nieuwe technologie voor de formulering van zonnebrandcrème waarin geavanceerde technologieën zijn geïntegreerd inkapselingstechnieken met multifunctionele voordelen. De formulering maakt gebruik van een water-in-olie systeem waarbij siliconenolie wordt gebruikt om UV-absorbers in te kapselen, aangevuld met een olie-in-water systeem met actieve ingrediënten zoals astaxanthine en rutine. Deze actieve verbindingen zijn micro-ingekapseld in deeltjes variërend van 200 naar 500 nm met behulp van een oplossing op waterbasis met PPG-13-decyl-tetradeceth-24 en polyquaternium-61. De twee systemen zijn naadloos gecombineerd om een doorschijnende olie-in-water-in-olie-structuur te vormen, ontworpen om te bieden en optimaliseer de breedspectrumlichtbescherming, bescherming tegen vervuiling, correctie van de huidskleur, En zintuiglijke ervaring. De kenmerken van de geformuleerde representatieve zonnebrandmiddelen zijn geanalyseerd via meerdere experimenten.
2. Materialen en methoden
2.1 Experimenteervoorbeelden
Zonnescherm: een zonnebrandcrème werd geformuleerd door micro-ingekapselde UV-absorbers met behulp van siliconenolie om een water-in-olie-systeem te vormen. Astaxanthine zonnebrandcrème: naast het water-in-olie-systeem met UV-absorbers, een olie-in-watersysteem bevat 1% astaxanthine geëmulgeerd met PPG-13-decyltetradeceth-24 en polyquaternium-61 werd ontwikkeld. De twee systemen worden naadloos gecombineerd tot forma doorschijnende olie-in-water-in-olie zonnebrandcrème. Het ingrediënt van de zonnebrandcrème bevatte: WATER, GLYCERINE, POLYDIMETHYLSILOXAAN, BENZYL BENZIMIDAZOOL SULFONZUUR, BENZYL BENZIMIDAZOOL TETRASULFONAAT DISODIUM, P-FENYLEENDIAMINE BIS(2-NAFTHYLSULFONYL), ETHYLHYDROXYETHYLCEL ULOSE, GLYCEROL-ETHYLETHER-26, NATRIUMHYDROXIDE, POLYSILOXAAN-15, PANTHENOL, POLYDIMETHYLSILOXAAN PEG-10/15 CROSSPOLYMEER, FENOXYETHANOL, POLYDIMETHYLSILOXAANALCOHOL, PEG10POLYDIMETHYLSILOXAAN,WALVISWAS BASISPEG/PPG-10/1 POLYDIMETHYLSILOXAAN, ETHYL HEXYL GLYCERINE, ASTAXANTHINE, BUTYLEENGLYCOL, DIPROPYLEENGLYCOL, PPG-13-MYRISTYL TETRADECYLETHER-24, NATRIUMCITRAAT, POLYQUATERNIUM-61, TOCOFEROL (VITAMINE E), en TETRAHYDROXYL-4-(BIS(BUTYLHYDROXY)HYDROCINNAMAAT) ESTER.
Rutine zonnebrandcrème: vergelijkbaar met astaxanthine zonnebrandcrème, behalve het actieve ingrediënt was 0.5% rutine in plaats van astaxanthine.
Guaiazuleen zonnebrandcrème:vergelijkbaar met astaxanthine zonnebrandcrème, behalve dat het actieve ingrediënt was 2% guaiazuleen in plaats van astaxanthine.
Astaxanthine en guaiazuleen zonnebrandcrème: vergelijkbaar met astaxanthine zonnebrandcrème, behalve de actieve ingrediënten waren astaxanthine en guaiazuleenmengsel.
2.2 Karakterisering van Astaxanthine-zonnebrandcrème
De fysische eigenschappen van astaxanthine-zonnebrandcrème werden onderzocht met behulp van een polarisatiefilter microscoop (PZ620TC-20MBI3, AmScope, VS). Deeltjesgrootteverdeling van astaxanthine zonnebrandcrème werd bepaald met behulp van een laserdiffractiedeeltjesgrootte-analysator (Beter formaat 3000 Plus, Beter formaat, China). De analysator werd ingesteld op de automatische modus met een reflectiesnelheid van 1.52, absorptiesnelheid van 0.1, en een reflectiegraad van 1.333, gebruikmakend van het optische model van Mie, focus positie, en meethoek. Monsters werden opgelost in water, gesoniceerd voor 5 min, gedraaid bij 202 toerental, en in drievoud gemeten om reproduceerbaarheid te garanderen.
2.3. Menselijke patchtest
Volgens de HRIPT-methode zoals beschreven in hoofdstuk 2 van de technische veiligheidsspecificaties van China voor Cosmetica (2015 Editie) [8], de proef die erbij betrokken is 30 vrijwilligers (4 mannelijk en 26 vrouwelijk), oud 21 naar 38 jaar (gemiddelde leeftijd 27.3 ± 4.8 jaar) die voldeden aan de inclusiecriteria. Een monster van 0.020-0.025 g werd aangebracht op een gebied van 50 mm² op de onderarm (één monster per onderarm) voor 24 H. Na 24 uur, de monsters zijn verwijderd, en de huidreactie werd geëvalueerd op 0.5, 24, En 48 h na de behandeling. De huidreactie werd geregistreerd volgens de gespecificeerde methode.
2.4. In vitro SPF-waardetest
SPF- en PFA-metingen werden uitgevoerd volgens de Q/GDFX02-2023 CosmeticIn Vitro Zonbescherming SPF-waardemeetmethoden. De monsters werden gelijkmatig aangebracht op 3M Transpore-tape (3M, Transporeren™, ONS) bij 2 mg/cm², in het donker bewaard 15-25 min, En gemeten met behulp van de SPF-290AS geautomatiseerde SPF-analysator (Zonne-lichtcomp, Inc., ONS) door scannen van 290 nm naar 400 nm. Elk monster werd in drievoud gemeten.
2.5 In vivo SPF- en PFA-waardetest
De test werd uitgevoerd volgens de zonbeschermingstest SPF- en PFA-bepalingsmethoden zoals beschreven in hoofdstuk 8 van de Chinese veiligheidstechnische specificaties voor cosmetica (2015 Editie)[8].
2.5.1 SPF-bepaling
Voor SPF-bepaling, 10 vrijwilligers (4 mannetjes en 6 vrouwtjes), oud 21 naar 55 jaar (gemiddeld leeftijd 36.4 ± 11.9 jaar), die voldeden aan de inclusiecriteria, deelgenomen aan de proef. Een referentie monster met SPF van 16,1± 2.4 was inbegrepen. Voordat u gaat testen,de minimale erytheemdosis(MET) waarde van de onderwerpen’ huid aan 290 –400 nm UV-straling werd bepaald door er vijf te belichten wijst op hun rug naar verschillende doseringen UV-straling. De laagste dosering die rood veroorzaakte vlekken 24 h na bestraling werd als de MED beschouwd. Op de testdag, een monster van (2.00 ± 0.05)mg/cm² werd op vijf plekken op de rug aangebracht. De bestralingsdoseringen werden geselecteerd volgens de standaardeisen en werden uitgevoerd onder vier omstandigheden: 1) Normaal huid.2)Huid bedekt met een referentiestof(bereid volgens de hoge SPF-standaard). 3) Huid bedekt met de innovatieve zonnebrandcrème. 4) Huid bedekt met de algemene zonnebrandcrème. Na 24 H, de MED voor de vier aandoeningen werd geregistreerd, en SPF werd berekend als de MED waarde van beschermde huid gedeeld door de MED-waarde van onbeschermde huid.
2.5.2 PFA-bepaling
Voor PFA-bepaling, 10 vrijwilligers (6 mannetjes en 4 vrouwtjes), oud 19 naar 43 jaar (gemiddeld leeftijd 31.1 ± 7.6 jaar), die voldeden aan de inclusiecriteria, deelgenomen aan de proef. De proef procedures waren vergelijkbaar met SPF-testen. Een referentiemonster met SPF van 4.4 ±0,6 was inbegrepen. Vóór de proef, de minimale aanhoudende pigmentverdonkering (MPPD) waarde van de onderwerpen’ huid naar 320 –400 nm UV-straling werd bepaald en aan het einde van de test geregistreerd. PFA was berekend als de MPPD-waarde van de beschermde huid gedeeld door de MPD-waarde van de onbeschermde huid.
2.5 Evaluatie van huidpenetratie via in vivo Raman-spectroscopie
De Raman-spectroscopietest werd uitgevoerd in overeenstemming met de GB/T 40219-2021 Algemene specificatie voor Raman-spectrometer [9]. Het onderarmtestgebied van een vrijwilliger werd schoongemaakt en gewend aan een gecontroleerde omgeving (22 ± 2) °C en (50 ± 10)% vochtigheid voor 30 min. Het monster werd aangebracht in een concentratie van 5 mg/cm² tot a 1 × 1 cm² huidoppervlak voor 30 min, waarna het werd afgewassen. Bij 0 En 6 h na de aanvraag, Er werden Raman-spectra verzameld vanuit twee parallelle punten binnen het testgebied. Elk punt werd vijf keer gemeten met behulp van a puntsgewijze mappingbenadering in een x-z-coördinatensysteem, met een 5 µm diepteverschil en een 20 × 120 µm scangebied. De metingen zijn uitgevoerd met behulp van de LabRAM Odyssee (HORIBA) spectrometer met een laservermogen van 2.68 mW en een integratietijd van 0.5 S. Ter referentie werden ook de Raman-spectra van het monster gemeten. De Raman-spectroscopiegegevens werden geanalyseerd met behulp van Labspec (HORIBA) software, en statistische analyse werd uitgevoerd met behulp van ORIGIN 2017.
2.6 Test tegen vervuiling
Een tevergeefsEr is een test uitgevoerd om te beoordelen of de zonnebrandcrème de huid hiertegen kan beschermen vervuiling. De handen van een vrijwilliger werden gereinigd en gewend aan een gecontroleerde omgeving (22 ± 2) °C en (50 ± 10)% vochtigheid voor 30 min. Een uniforme laag van 0.05 g zonnebrandcrème werd aangebracht aan de achterkant van de linkerhand en liet er een film voor vormen 15 min, terwijl de achterkant van rechts hand diende als negatieve controle. Vervolgens, een gelijke hoeveelheid koolstofpoeder, gefilterd door een zeef met maaswijdte 200(om PM2,5-vervuiling na te bootsen), werd op de ruggen van beide geborsteld handen en links, en klop zachtjes op de rug van de hand om de wrijving van dagelijkse activiteiten te simuleren. Na 10 min,de ruggen van beide handen werden vervolgens gewassen met stromend water van 25°C 10 S, zachtjes driemaal in cirkelvormige bewegingen met de vingertoppen wrijven, gedroogd met papieren handdoeken, En afgebeeld. De test werd drie keer herhaald om consistentie te garanderen.
2.7 Huidkleverigheidstest
Een tevergeefsEr werd een test uitgevoerd om de plakkerigheid van zonnebrandcrème na aanbrengen op de huid te beoordelen huid. Vergelijkbaar met de anti-vervuilingstest, de handen van een proefpersoon werden gewassen en gedroogd, en uniform laag van 0.05 Er werd g zonnebrandcrème op de achterkant van de linkerhand aangebracht en er werd een film gevormd voor 15 min, terwijl de achterkant van de rechterhand als negatieve controle diende. Beide handen waren toen met de rug naar beneden gericht ondergedompeld in een plas schuimbolletjes van 2-5 mm 5 S, langzaam VERWIJDERD, en in de lucht gehouden voor 10 S. Het aantal schuimballen dat aan de achterkant van elk vastzit Vervolgens werd de hand geteld. De test werd drie keer herhaald, met voor elk verse schuimballen herhaling.
2.8 Statistische analyse
Gegevensanalyse werd uitgevoerd met behulp van GraphPad Prism-software. Resultaten werden uitgedrukt als gemiddelde ± SD. Vergelijkingen tussen groepen werden uitgevoerd met behulp van tweezijdige t-toetsen en Wilcoxon ondertekende rangtests, met P< 0.05 als een aanzienlijk verschil beschouwd.
3. Resultaten
3.1 Karakterisering van zonnebrandmiddelen
3.1.1 Fysieke verschijningsvormen van zonnebrandmiddelen
Onze formuleringsstrategie omvatte de integratie van een water-in-oliesysteem met een olie-in-water systeem om een doorschijnende olie-in-water-in-olie-structuur te creëren. Door het verwerken van diverse kleuren ingrediënten in de olie-in-waterfase, we hebben met succes een reeks zonnebrandgels ontwikkeld vertoont een spectrum van uniforme kleuren (Figuur 1).Dit betekent dat de innovatieve aanpak dat niet is versterkt alleen de esthetische aantrekkingskracht van de zonnebrandmiddelen, maar zorgt ook voor de uniformiteit van de kleur distributie over de productlijn.
Figuur 1. Visuele kenmerken van zonnebrandmiddelen. 1) - 4) showcase zonnebrandmiddelen doordrenkt met diverse gekleurde wateroplosbare plantenextracten. Paneel 5 presenteert een zonnebrandformulering met guaiazuleen, een verbinding die bekend staat om zijn blauwlichtfilterende eigenschappen. Paneel 6 combineert guaiazuleen met astaxanthine, het aantonen van het potentieel voor verbeterde brede spectrum bescherming. Paneel 7 toont een zonnebrandcrème geformuleerd met astaxanthine, het benadrukken van zijn verschillende kleuren en potentiële voordelen.
3.1.2 Deeltjesgrootteanalyse van astaxanthine-zonnebrandcrème
Het op astaxanthine gebaseerde zonnescherm vertoont een goudoranje doorschijnende tint. Bij microscopisch onderzoek, Er werd waargenomen dat de zonnebrandcrème gelijkmatig verdeeld is kleine deeltjes, zoals afgebeeld in figuur 2. Deze uniforme deeltjesverdeling is indicatief voor a homogene formulering, wat essentieel is voor consistente toepassing en effectiviteit van de zonnebrandcrème.
Onze analyse van de deeltjesgrootteverdeling toonde een significante correlatie aan tussen de differentiatie tarief (Verschil%, D) en deeltjesgrootte, zoals beschreven in Tabel 2. De resultaten van de Analyse van de deeltjesgrootte van astaxanthine zonnebrandcrème (Figuur 3) gaf een unimodale verdeling aan met a scherpe piek, waar 57.77% van de deeltjes vallen binnen de 0.200-0.500 µm bereik, 10.70% binnen de 0.500-1.000 µm bereik, 6.40% binnen de 0.100-0.200 µm bereik, en de overige deeltjes zijn groter dan 1.00 µm. De gemiddelde volumediameter van de deeltjes werd berekend op 2.521µm, terwijl de gemiddelde oppervlaktediameter was 0.401 µm. Het gemiddelde deeltjesaantal diameter was 0.242 µm. Er werd vastgesteld dat de oppervlakte zo was 5549 m²/kg, met een onverklaard residu (fout) van 1.939%, en een lichtschaduwpercentage van 8.76%. Deze bevindingen suggereren dat de astaxanthine-zonnebrandcrème gelijkmatig geëmulgeerd is en vertoont uitstekende dispergeerbaarheid in water, behoud van hoge transmissie. Deze uniforme deeltjesgrootte distributie is cruciaal voor het garanderen van een consistente toepassing en werkzaamheid van de zonnebrandcrème.
Tafel 2. De correlatie tussen differentiatiesnelheid (Verschil%, D) en deeltjesgrootte.
D03 = 0.176 µm D06 = 0.197 µm D10 = 0.176 µm D16 = 0.244 µm D25 = 0.275 µm
D50 = 0.377 µm D75 = 1.013 µm D84 = 4.663 µm D90 = 9.778 µm D97 = 18.17 µm
Figuur 3. De deeltjesgrootteverdeling van astaxanthine-zonnebrandcrème. Links: deeltjesgrootte verdeling. Rechts: Percentage verschillende deeltjesgrootte. Cum%: cumulatief percentage. Verschil%: differentiële deeltjesgrootteverdeling.
3.2 Astaxanthine Zonnebrandcrème is melkachtig en niet-irriterend
Het astaxanthinehoudende zonnescherm werd onderworpen aan een menselijke patchtest om de veiligheid ervan te beoordelen en tolerantie. Uit de resultaten bleek dat geen van de vrijwilligers enige nadelige gevolgen ondervond reacties op een van de twee testmonsters, wat suggereert dat de zonnebrandmiddelen mild zijn en nietirriterend bij toepassing op de algemene menselijke huid. Deze bevinding is cruciaal omdat het het potentieel aangeeft zodat deze zonnebrandmiddelen veilig kunnen worden gebruikt in de dagelijkse huidverzorgingsroutines zonder huidirritatie te veroorzaken of ongemak.
3.3 Verbetering van de SPF-waarde door Astaxanthine
3.3.1 In vitro verbetering van de SPF-waarde
De resultaten van de machinemetingen zijn samengevat in de tabel 4. De SPF van de referentie monster werd bepaald 16.75 ± 0.34. De theoretische SPF-waarde van het referentiemonster werd berekend als tussen 13.7 En 18.50. De SPF-waarden voor de zonnebrandcrème en astaxanthine zonnebrandcrème werd gemeten bij 104.72 ± 0.63 En 131.0 ± 0.3, respectievelijk. Dit geeft aan dat de opname van astaxanthine in de formule de UVB aanzienlijk verbeterde beschermingseffectiviteit door 25.14% (P < 0.001).
3.3.2 In vivo verbetering van de SPF-waarde zonder de PFA-waarde te beïnvloeden
De tevergeefs klinische SPF- en PFA-waardetestresultaten worden gedetailleerd weergegeven in de tabel 5. De SPF van de referentiemonster bleek te zijn 15.2 ± 0.3, terwijl de SPF-waarden voor de zonnebrandcrème en astaxanthine zonnebrandcrème was 43.2 ± 3 En 47.1 ± 4.8, respectievelijk, vertegenwoordigt een 9.03% (p= 0.048) verhoging van de doeltreffendheid van de zonbescherming. Deze resultaten onderbouwen de verbetering verder effect van astaxanthine op de werkzaamheid van de zonbescherming. De PFA van het referentiemonster werd gemeten bij 4.4 ± 0.0. De PFA-waarden voor de zonnebrandcrème en astaxanthine zonnebrandcrème waren 16.2 ± 2.8 En 16.0 ± 0.3, respectievelijk. Dit geeft aan dat astaxanthine geen invloed had op de UVA-beschermingseffectiviteit van de formule.
3.3.5 Rutine vertoonde een uitstekende in-vitro-absorptie van blauw licht
Figuur 4. De blauwlichtabsorptie van rutine-oplossing. De resultaten van de in vitro de blauwlichtabsorptietest wordt weergegeven in de figuur 4. De bevindingen bleek dat een 0.5% rutine-oplossing van het referentiemonster vertoonde een SPF-waarde van 15.2 ± 0.3. In tegenstelling, de SPF-waarden voor de zonnebrandcrème en de astaxanthine-zonnebrandcrème werden bepaald zijn 43.2 ± 3 En 47.1 ± 4.8, respectievelijk. Dit duidt op een aanzienlijke verbetering van de zon beschermingseffectiviteit van 9.03% (p= 0.048) wanneer astaxanthine in de zonnebrandcrème wordt verwerkt formulering. Deze resultaten onderbouwen verder het potentieel van astaxanthine om de zon te versterken beschermingsmogelijkheden van zonnebrandmiddelen.
3.4 Astaxanthine zonnebrandcrème vertoonde een zeer lage huidpenetratieactiviteit
De Raman-spectroscopieanalyse identificeerde de karakteristieke Raman-pieken van astaxanthine zonnebrandcrème op 959 cm-1, 1092 cm-1, 1198 cm-1, 1263 cm-1, 1410 cm-1, 1448 cm-1, 1519 cm-1, Ik558 cm-1, 1612 cm-1, 2904 cm-1, 29614 cm-1 En 3076 cm-1(Figuur 5A). Een diepgaande analyse van de Raman-afbeeldingen bracht de inhoudsdistributiekaart op verschillende skins aan het licht diepten (Figuur 5B). Na 6 uur van toepassing, de astaxanthine-zonnebrandcrème drong alleen door in de oppervlak van het stratum corneum en bereikte de epidermis- of dermislagen niet. Dit geeft aan dat de olie-in-water-in-olie-formuleringstechnologie voor zonnebrandcrème aanzienlijke zonnebrandcrèmes effectief voorkomt penetratie van de zonnebrandcrème in de huid.
Figuur 5. Uit de Raman-spectroscopieanalyse bleek dat er sprake was van een zeer lage huidpenetratie astaxanthin zonnescherm. A: Raman-spectrogram van astaxanthine zonnebrandcrème. B: Astaxanthine zonnebrandcrème inhoud verspreidingskaart op verschillende diepten van de huid.
3.5 Astaxanthine-zonnebrandcrème zorgde voor een goede werkzaamheid tegen vervuiling
De resultaten van het anti-vervuilingsexperiment (Figuur 5) laat zien dat de achterkant van de linkerhand, welke was behandeld met astaxanthine zonnebrandcrème, vertoonde bijna geen zichtbare resten van zwart koolstofpoeder. In tegenstelling, de achterkant van de rechterhand, die als controle fungeerde, vertoonde een aanzienlijke hoeveelheid zwarte koolstof residu. Dit geeft aan dat de zonnebrandcrème effectief een beschermende film op de huid vormde, voorkomen verontreinigende stoffen ermee in contact komen.
3.6 Astaxanthine zonnebrandcrème zorgde voor een verfrissende en niet-plakkerige zintuiglijke ervaring
De resultaten (Figuur 5) geven aan dat er daarna slechts 2 à 4 schuimballen aan de achterkant van de linkerhand bleven kleven behandeling met astaxanthine zonnebrandcrème. Dit toont aan dat de zonnebrandcrème voor een verfrissende en verfrissende werking zorgde niet-plakkerige zintuiglijke ervaring op de huid.
4. Discussie
Deze studie presenteert een nieuwe formuleringstechnologie voor zonnebrandcrème waarin water-in-olie is geïntegreerd systeem dat gebruik maakt van siliconenolie om UV-absorbers in te kapselen en een olie-in-water-systeem met daarin een oplossing op waterbasis met PPG-13-decyl-tetradecet-24 en polyquaternium-61 om in te kapselen actieve ingrediënten zoals astaxanthine en rutine, resulterend in een doorschijnende olie-in-water-in-olie systeem. Visueel onderzoek gaf aan dat de toevoeging van gekleurde actieve ingrediënten een scala aan esthetisch aantrekkelijke kleuren voor de zonnebrandcrème. Specifiek, rutine voegde een groenachtige tint toe tint, astaxanthine produceerde een oranje tint, en hun combinatie leverde een blauwe kleur op, Welke is toe te schrijven aan de absorptie van blauw licht door rutine. Microscopische observatie onthulde dat de Astaxanthine-zonnebrandcrème vertoonde een goudoranje, doorschijnende kleur die gelijkmatig verdeeld was deeltjes, voornamelijk variërend van 200 naar 500 nm groot. Verdere in vitro en in vivo SPF-analyse toonde aan dat de opname van astaxanthine de SPF-waarden aanzienlijk verhoogde. In vitro Blauwlichtabsorptietests toonden aan dat a 0.5% rutine-oplossing zou kunnen blokkeren 90% van blauw licht onderstaand 430 nm en ongeveer 50% onderstaand 445 nm. De opname van rutine in zonnebrandcrèmes kan de bescherming uitbreiden tot blauw licht, tegemoet te komen aan een groeiende marktvraag. Aanvullend, tevergeefs testen hebben de doeltreffendheid van de zonnebrandcrème aangetoond bij het voorkomen dat deeltjes zich aan de huid hechten na spoelen met kraanwater.
5. Conclusie
Tot slot, deze innovatieve zonnebrandformuleringstechnologie biedt een breed spectrum bescherming tegen UV en blauw licht, bevat niet-penetrerende filters, biedt bescherming tegen luchtverontreiniging, beschikt over aanpasbare jelly-texturen met levendige kleuropties, en zorgt voor een huidskleur correctie voordelen. Deze technologie maakt zonnebrandproducten multifunctioneel, effectiever, en veel leuker.
Referenties
[1] Aguilera J, Grace Hunt T, Gilaberte Y. Nieuwe ontwikkelingen op het gebied van zonnebrandmiddelen. Fotochem Fotobiol Sci. 2023; 22(10): 2473-2482.
[2] Mat MK, Florian J, Zusterzeel R, et al. Effect van zonnebrandcrème op de plasmaconcentratie van actieve ingrediënten voor zonnebrandcrème: een gerandomiseerde klinische studie. JAMA. 2020; 323(3): 256–267.
[3] Romanhole RC, Fava ALM, Uren LL, et al. Ongeplande opname van zonnebrandingrediënten: Impact van formulerings- en evaluatiemethoden. Int J Pharm. 2020; 591: 120013.
[4] Olejnik A, Goscianska J. Opname van UV-absorberende stoffen in olie-in-water-emulsies – afgifte en permeabiliteitskenmerken. Toepassing Wetenschap. 2023; 13: 7674.
[5] Hamade, Nash JF, Biap, Styczynski P, Troutman J, Edginton A. Mechanistische huidmodellering van plasmaconcentraties van actieve ingrediënten voor zonnebrandcrème na aanbrengen op het gezicht. J Apotheek Wetenschap. 2024; 113: 806-825.
[6] Heneweer M, Andere M, Van Den Berg M, SandersonJT. Additieve oestrogene effecten van mengsels van veelgebruikte UV-absorbers op pS2-gentranscriptie in MCF-7-cellen. Toxicol-appl Farmacol. 2005; 208: 170–177.
[7] Smurf M, Katoen B, Geweten M, et al. In vitro En tevergeefs oestrogeniteit van UV-schermen. Milieugezondheidsperspectief. 2002; 109: 239–244.
[8] Veiligheids- en technische normen voor cosmetica. Nationale Administratie voor Medische Producten. GGTG-2015-13053. 2015, 268.
[9] GB/T 40219-2021. Algemene specificatie voor Raman-spectrometers. ICS 71.040.10. 2021.
Lucy Chen
Productmarketingadviseur
Als expert in de ontwikkeling van beautymerken, Lucy Chen combineert haar analytische vaardigheden met creatieve flair om nieuwe kansen voor haar klanten te ontsluiten. Haar diepgaande kennis van de marktdynamiek stelt haar in staat innovatieve inzichten en strategische begeleiding te bieden die de betrokkenheid stimuleren en de winstgevendheid vergroten. Of het nu gaat om startups of gevestigde merken, Lucy's niet aflatende focus op differentiatie helpt bedrijven boeiende verhalen op te bouwen en op te vallen op de drukke schoonheidsmarkt.